GSP - High Tech Saws

Pilové kotouče a nože - výroba a servis


promo video - pilové kotouče GSP Zborovice

GSP
WORLDWIDE

Pilové kotouče na hliník, plasty a neželezné kovy

Pilové kotouče na hliník, plasty a neželezné kovy

Jedná se o pilové kotouče určené převážně pro sendvičové materiály, tenké plechy, řezání pevných povrchových materiálů, plexisklo, vláknocementových desek a tak dále

Pila

Pila jinak nazváno stroj, který pomocí ozubeného listu, kotouču, pásu nebo řetězem řeže materiál různého tvaru a složení. Řezáním nám vzniká prořez působením již zmíněného nástroje na řezaný materiál a vzniká sypký odpad neboli piliny.

Pily si můžeme rozčlenit do několika kategorií a jsou to buď na:

  • nástroje s motorovým nebo ručním pohonem
  • a v neposlední řadě i pily jako třískové obráběcí stroje.

Dalším dělěním je dle principu činnosti a to mohou být přímočaré nebo kotoučové a zajisté i podle řezaného materiálu jako například pily na kov , dřevo a tak podobně. Název pila můžeme mít i celá dřevařská provozovna.

pilové kotouče

Pilové kotouče na hliník, plasty a neželezné kovy

Jedná se o pilové kotouče určené převážně pro sendvičové materiály, tenké plechy, řezání pevných povrchových materiálů, plexisklo, vláknocementových desek a tak dále. Je možné využít pilových kotoučů umožňujících širší spektrum řezání jak plastů, hliníku tak i neželezných kovů. Ocenitelným pomocníkem jsou zajisté pilové kotouče se 7- geometrii zubů. Jejich výhoda se projeví na řezu jak u okružní kotoučové pile tak i radiální ramenové pile.

Při dodržení všech aspektů nám zaručují tyto pilové kotouče dokonalé řezy bez otřepů dokonce i na stranách laminátových desek a v neposlední řadě řez i esteticky vyhovuje. Odbornící se snaží i tak dál a dál vyvíjet kotouče které budou i ty nejobtížnější materiály řezat s výsledkem nejdokonalejšího řezu. Otřepy při řezání materiálů potažených na spodní straně elegantně eliminují strmé pilové kotouče s hrotem a střídavým zubem.

Naproti tomu materiál potažený na obou stranách je nejlépe obráběn pomocí ostří s prudkým zubem . Výsledky těchto řezů jsou převážně tak dokonalé že nejdou rozlišit pouhým okem. U těchto pilových kotoučů je ideální potažení čepele speciální vrstvou stříbra, díky které dosáhneme vyší ochrany proti korozi, ale taky i větší životnost nožů.

Pilové kotouče

Autor: GSP Krajča

Czech Republic
Hlavní 438, Zborovice, 768 32

Tel.: +420 573 369 286

Email:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM