GSP - High Tech Saws

Pilové kotouče a nože - výroba a servis


promo video - pilové kotouče GSP Zborovice

GSP
WORLDWIDE

Pilové kotouče na kov

Pilové kotouče na kov

Jejich uplatnění nalezneme u nástrojů, které mají rozhraní v rozsahu od 8 mm do 600 mm. U těchto pilových kotoučů máme k dispozici čtyři druhy kvality HSS pilových kotoučů. Nabízejí nám ohromnou škálu využití pro řezání různých materiálů pomocí jejich ocelových nožů.

Pily na kov

Pily mají list upevněný v rámu a jsou charakteristické jemnějšími zuby a pokud pilka má rozvod, tak se nedělá po jednotlivých zubech, ale ve vlnkách. Ostří těchto pilek je kalené a nikdy se nebrousí, pokud dojde k otupení následuje výměna listu. Jejich využití je v mnoha profesí.

Pily na kov si můžeme rozčlenit do tří kategorií a to na:

  • kotoučové,
  • pásové
  • a rámové.

Pásová je totožná s pásovou pilou na dřevo. Rámová pila list napjatý v litinovém rámu, kde dochází k pohybu výkyvných saní. Přímočarý pohyb udává elektromotor s klínovým mechanismem. Tato pila může řezat tyčový materiál až do průměru 300 mm. A v neposlední řadě zde jsou pásové pily na kov, které jsou poměrně v ústupu a pomalu nahrazovány jinými víceosými způsoby řezání. Vhodnost pro krácení tyčových před výrobků převážně ve vytíženějších závodech ohledně dělení materiálů. Při řezání třískovým způsobem vznikají velké síly a proto musí být materiál pevně upnut a vyvozen na něj dostatečný tlak, aby nedocházelo k ničení pily.

Pilové kotouče

Pilové kotouče na kov

Jejich uplatnění nalezneme u nástrojů, které mají rozhraní v rozsahu od 8 mm do 600 mm. U těchto pilových kotoučů máme k dispozici čtyři druhy kvality HSS pilových kotoučů. Nabízejí nám ohromnou škálu využití pro řezání různých materiálů pomocí jejich ocelových nožů. Tyto pilové kotouče pomocí své povrchové úpravy nabízí až pět stupňů využití Co5 HSS nerezové oceli, která nám dovoluje řezat téměř vše. Uplatnění speciální geometrie břitu s lamačem a držáky nalezneme převážně u trubek z nerezi a profilovaného materiálu. Doplnění pestrosti sortimentu může být i speciálními GF řezačkami trubek.

Lze je využít na pestrou škálu aplikací a taktéž se pyšní velkou všestraností. Z možností výběru lze podotknout i výběr ze tří možných ozubení s osvědčeným povrchem. Záleží na konkrétním uživateli jaké kombinace zvolí. Silnějším povlakem je kobalt, který je videální na těžké materiály. Samotná výroba pilových kotoučů splňuje všechny požadavky a je v souladu s nejnovějšími technologiemi. Z výhod si uvedeme například velkou životnost, velká odolnost proti prasknutí, přesné řezy, výborný otáčivý moment a spousta dalších.

Pilové kotouče

HSS pilové kotouče DMo5 a HSS-E Co5.

Jedná se o Pilový kotouč který má velké obsažení jak slitiny, wolframu tak i molybdenu 5% aobsahuje speciální povrchovou úpravu. Klady těchto pilových kotoučů jsou například lepší přilnavost k věštníku a mazivu pomocí zvláštnímu použití čepele, která vytváří mikroporozitu. Napětí z výroby se snižuje pomocí svařování na boky zubů. Hlavní využití těchto pilových kotoučů nalezneme převážně u slitiny a kovů. DMo5 na HSS a HSS-E Co5 se snaží o zvýšení životnosti a účinosti. Těchto aspektů dosahují pilové kotouče k řezání tvrdého materiálu s možností různých nátěrů pro jednotlivé aplikace. Dalším typem jsou HSS segmentový pilový kotouč. Obsahuje segmenty buď HSS nebo HSS-DMo5 a EMo5-Co5. Tento typ pilových kotoučů používá segmenty z tvrzené rychlořezné oceli DMo5 vysokých tříd nebo EMo5-Co5 (s vysokým obsahem kobaltu). Pyšní se velkou tvrdostí, velkou ochranou proti opotřebování a to díky již zmíněným segmentům a zt toho vyplývá i dobrá životnost. Pomocí kalení legované oceli jsou vytvářeny tyto pilové kotouče a taktéž i díky tomu docíleny i jejich kladné vlastnosti. Zuby těchto typů pilových kotoučů jsou ve tvaru pre-a post. Nejčastějším využitím je převážně na materiály jako jsou slitiny a kovy. Dále jsou ideálním řezným prvkem na nelegovanou ocel a nízkolegovanou, litinové materiáli, vysoce legovanou ocel a tak podobně. Ale taky na Kovy a slitiny do tvrdosti 800 N / mm 2.

HSS pilový kotouč pro stroj na dělení trubek.

Jedná se o pilové kotouče využívající suché řezání pomocí tvrdokladu materiálu jako jsou například hliník a plast. Mluvíme o osazených pilových kotoučích s všestraným využitím. Může být například vhodným pomocníkem u vysokorychlostních pil bez chlazení k řezání barevných kovů, konstrukční oceli, dřeva, plastu, kompozit a spousta dalších. U tak zvaných pokosových pilách je využit k podélnému řezu. Jeho pestré využití sahá až k řezání syntetických pryskyřic, jako je pertinax, pryskyřice a jim podobné. Dalším typem jsou pilové pásy na kov. Je vybaven dlouho šířkou pásma v rozmezí od 6 až po 25 mm. Tato pásová pila je z legované oceli se strukturou pin-bod a tvrdostí zubu přibližně 66 HRC. Využívá potažení nošiče páskou sloužící k lepšímu opotřebování v době vyšších řezných parametrů. Jejich využití je převážně u legovaných materiálů do pevnosti v tahu do 800 N / mm 2 přibližně 22 HRC. Možnost využití i Bi-metal pilového pásu obsahujícího ozubenou čepel s výskytem 4% chromu legované základního materiálu a kobaltu v 8%. Tento typ pilových kotoučů má zuby tvrzené s vysokou pevností v ohybu. Široká paleta využití se týká materiálu o pevnosti v tahu do 1400 N / mm 2 přibližně 44 HRC. Dále je ideálním pomocníkem i pro neželezné kovy, ale i pro univerzální stroje, kde pevnost materiálů a profilů je nezávislá.

Autor: GSP Krajča

Czech Republic
Hlavní 438, Zborovice, 768 32

Tel.: +420 573 369 286

Email:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM