GSP - High Tech Saws

Pilové kotouče a nože - výroba a servis


promo video - pilové kotouče GSP Zborovice

GSP
WORLDWIDE

Pilové kotouče HSS dělící

Nástrojová poradna

HSS pilové kotouče na kov dělící

Dělící pily jsou určeny dělení materiálů - pro řezání trubek, řezání profilů i plných materiálů a to řezání ocelí, řezání mosazi, řezání bronzu, nerez ocelí. Tím se dělící pily odlišují od drážkovacích pil, které jsou určeny pouze na „zářezy do malé hloubky – např. výrobu drážek, odřezávání tenkých plechů atd. HSS dělící pilové kotouče vyrábíme z vysoce legované rychlořezné oceli s obsahem wolframu, vanadu a molybdenu a to buď s jedním procentem kobaltu (Dmo5) nebo pěti procenty (Emo5). HSS dělící pily vynikají pevností a jsou vysoce odolné proti prasknutí a únavě materiálu. Vysokou otěruvzdornost (snížení koeficientu tření) dosahujeme u pilových kotoučů opatřením o povlak různými materiály např. TiN, TiAlN, TiCN nebo prostým pasivováním – tj. povrchovou oxidací kysličníkem uhličitým, při které se vytvoří neobyčejně jemná povrchová vrstva s tvrdostí 900 HV. Takto upravené dělící pily se často nazývají pasivované pilové kotouče neboli VAPO pily.

Pokrytí dělících pil je důležité především při vysokých pracovních teplotách . V nástrojové poradně uvádíme doporučené počty zubů a tvary zubů pro řezání různých druhů a rozměrů materiálu: hliníkových profilů, ocelových profilů a plného materiálu a doporučené hodnoty pro řezání vůbec. Vyrábíme na zakázku různé unášecí otvory, upínací drážky, upínací otvory a otvory na hřídel. HSS drážkovací kotoučové pily , HSS prořezávací pily, drážkovačky a ostatní kotoučové pily můžeme nabídnout i v palcových mírách.

Všechny pily vyrábíme s libovolným ozubením - hrubé ozubení, polohrubé ozubení i pily jemnozubé. Na webu uvádíme základní a nejčastější rozměry HSS dělících a drážkovacích kotoučů, ale kromě těchto typů pil jsme schopni vyrobit i další provedení pilových kotoučů, kde mohou být odlišné parametry např. průměrem pilového kotouče, upínacím otvorem pilového kotouče, průměrem příruby pilového kotouče, zubovou roztečí a tvarem zubu. Tvar zubu B často dodáváme včetně třískového děliče, takové ozubení se pak nazývá ozubení BS.

Krátké prezentační video HSS dělících pilových kotoučů

Prezentační video HSS dělící pilové kotouče naleznete na kanále youtube, nebo v naší videogalerii.

Povrchové úpravy

VAPO - pasivace

Jedná se o povrchovou úpravu oxidací CO2 , kdy se dokončené kotoučové pily nechají ještě jednou popustit v přehřáté páře při ca 550°C. Přitom se vytvoří neobyčejně jemná povrchová vrstva s tvrdostí 900 HV. Díky uvolnění pnutí získají kotoučové pily i vyšší pružnost, která zabraňuje jejich případnému zlomení. Mikropóry, které vzniknou na povrchu, umožňují lepší rozvádění chladící kapaliny. Tato povrchová úprava je vhodná pro všeobecné použití. Výjimku tvoří řezání hliníku, mědi, mosazi a jejich slitin.

GOLDSKIN - povlak TiN

Kotoučové pily opatřené TIN (titan-nitrid) povlakem získají velmi vysokou povrchovou mikrotvrdost, která umožňuje jejich použití pro dělení materiálů s vysokou mechanickou odolností. Je velmi vhodný pro dělení středně legovaných a tvrdých ocelí. Vlastnosti povlaku umožňují zvýšení obvodové rychlosti a rychlosti posuvu až o 50 %, což podstatně zkracuje délku pracovních cyklů.

BLACKSKIN - povlak TiAlN

Tento povlak je vhodný pro dělení materiálů s vysokou pevností v tahu , nerezových ocelí a otěruvzdorných materiálů, jako jsou např. litiny a mosaz. Vynikající vlastností je jeho odolnost při vysokých pracovních teplotách, je proto vhodný pro použití při suchých řezech nebo při řezech s nedostatečných chlazením. Velmi vhodný je také pro vysoké obvodové rychlosti.

SPEEDSKIN - povlak TiCN

PVD povlak s velmi nízkým koeficientem tření proti oceli . Umožňuje dosáhnout velmi čisté řezy a zabraňuje návarům za studena i při řezech s velmi vysokými obvodovými rychlostmi a posuvy v materiálech jako jsou velmi tvrdé oceli, měď a mosaz, při jejichž obrábění se běžně návary za studena vyskytují. Umožňuje zvýšit obvodovou rychlost a rychlost posuvu až o 100 % vůči hodnotám pro nepovlakované kotoučové pily.

GRAYSKIN - po vlak CRN

Velmi nízký koeficient tření proti oceli předurčuje kotoučové pily s povlakem GRAYSKIN k řezání materiálů, které mají silné tendence se v řezu nalepovat na boční stěny nástroje. Jedná se především o mosaz, bronz, měď a slitiny hliníku. Další výhodou je možnost nanášet povlak v silnějších vrstvách až do tloušťky 7μm.

Kromě výše uvedených standardních PVD povlaků je možné nabídnout další speciálně vyvinuté PVD, jako jsou např. TICN MP,
AlTin, DLC, NACO a NACRO.

Výroba kotoučů a použité materiály

HSS pilové kotouče jsou vyrobeny z HSS nebo HSS-E dle DIN 1837 a DIN 1838. Tepelné zpracování se nastavuje pomocí osvědčené metody pro každý materiál tak, aby nástroje měly dokonalé řezné vlastnosti.

Při řezání materiálů pod vodou je nutné pilové kotouče důkladně ošetřit potřebnou vrstvou mazací látky. Nástroje používané pro toto specifické řezání materiálů jsou těmito speciálními zařízeními opatřeny, a tak mohou zlepšovat svou mazací schopnost. K dispozici jsou různé povlaky, jako je nitrid titanu, nitrid chrómu a tak dále, což v každém případě zvyšuje životnost řezných nástrojů. Speciální výrobní program zahrnuje také pilové pásy ve speciálním provedení pro konkrétní aplikace. Rádiusové frézy, kuželové frézy a zkosení, když je pro práci potřebná malá tolerance řezu.

Kotouče jsou vyráběny v rozměrech od Ø 20 mm do 600 mm a od 0,2 mm do 6 mm tloušťky. Pilové kotouče jsou vyráběny ve speciálním provedení z kvalitních materiálů, jako jsou:

 • HSS M2 ocel,
 • automatová ocel,
 • bronz,
 • měď,
 • mosaz,
 • hliník,
 • litina HSS-M35 nerez ocel,
 • zušlechtěná ocel,
 • litina HSS-E M42 ocel,
 • automatová ocel,
 • nerez ocel,
 • titan,
 • zušlechtěné oceli,
 • bronz,
 • mosaz,
 • měď,
 • hliník,
 • TK ocel.

Galerie - Dělící pily

Czech Republic
Hlavní 438, Zborovice, 768 32

Tel.: +420 573 369 286

Email:

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM