Arrow

Pilové kotouče a nože
výroba a servis

Pilové kotouče a nože - výroba a servis

Drážkovací kotouče na trubky a roury

HSS drážkovácí kotouče na výrobu štěrbinových a melioračních trubek

HSS drážkovací kotouče na štěrbinové trubky se používají ve frézkach a pilách s více vřeteny na výrobu štěrbinové trubky pro vrtné soupravy těžké ropy. Zuby frézovacích kotoučů jsou navrhnuty na vytváření buď rovnoměrných anebo lichoběžníkových drážek. Nejpoužívanější vnější průměry frézovacích kotoučů jsou 3, 3¼, 3½, 4 palce. Středový otvor je obvykle velký 1 palec, bez klíčové drážky ve středovém otvoru. Šírka frézovacích kotoučů (šířka drážek) je podle pokynů zákazníka.

 

Princip designu pro šířku štěrbiny síta absolutně zabraňuje průniku písku

Pro vrty s vysokým obsahem písku (ropa, voda nebo plyn) je výhodnější použít síto se šířkou štěrbin menší anebo rovnou velikost písku, který se může použít na absolutní prevenci průniku písku.

δ ≤ 3/2D50

Poznámka: δ – šířka drážky síta D50 – median průměrů písku z prvního čištění od písku před těžbou s kontrolou písku.

 

Princip designu pro šířku štěrbin ve štěrbinové trubce používaných v technologii můstků

Šířka štěrbiny síta se musí vypočítat podle velikosti písku, pískových útvarů, když se při kontrole písku používá síto bez štěrku.

δ = 2D10

Poznámka: δ – šířka štěrbiny síta

D10 – šířka štěrbiny, 90 % písku projde přes síto. Ilustrace: Dalšímu vniknutí písku se efektivně zabrání, hned jako se pískem vytvořený můstek dostává přes síto. Tvorba můstku je ovlivněná počtem pískových částic, přidaná hodnota průměrů páru částic je větší anebo se rovná šířce štěrbiny a vzoru pohybu písku. Obvykle se tento druh síta používá ve vrtech s obsahem písku do určité míry, velkými pískovými částicemi, menším separačním koeficientem a opětovným zpracováním v horizontální sekci.

 

Design tvaru štěrbinové trubky

Lichoběžníkový design

Snižuje rychlost eroze při vrtání způsobenou proudem, zlepšuje samočistění, udržuje dutinu štěrbiny otevřenou a zvyšuje efektivitu obnovení.

 

Design tvaru štěrbinové trubky

Princip výběru šířky a délky štěrbiny pro kontrolu písku: Princip výběru šířky a délky štěrbiny pro kontrolu písku

Složený design štěrbin

Bere do úvahy rychlost průtoku prosakování syrové ropy, průtokový odpor a životnost, kombinace různých štěrbin. Táto štěrbina je určená zejména pro složité nádrže s různými tlaky. Avšak technologie výroby kompozitové štěrbiny je složitá a obtížná.

 

Design množství štěrbin a otevřené oblasti

α = δ Hn/Fs

Poznámka: α – otevřená oblast, hodnota je procentuální podíl(%) hodnot oblasti štěrbin pro celkovou oblast štěrbinové trubky, δ – šířka štěrbiny, mm H – délka štěrbiny, mm Fs – vnější povrch štěrbinové trubky/m, mm2/m n – počet štěrbin/m, štěrbinová trubka/m

 

Design distribuce štěrbin

Hlavně na určení počtu štěrbin, axiální vzdálenosti, typu a směru. Na základě výrobní kapacity bude správný design rozložení štěrbin maximalizovat sílu a stabilitu štěrbinové trubky a maximalizovat i její ekonomické výhody.

Všeobecná distribuce štěrbin: Všeobecná distribuce štěrbin

Nezávazná poptávka - Drážkovací kotouče na trubky a roury

Vážený zákazníku, máte možnost učinit předběžnou poptávku tohoto produktu. V košíku poptávek můžete upřesnit vaše požadavky na produkt dle tabulky, případně můžete vepsat jakéhokoliv dotazy pro obchodního zástupce. Obchodní zástupce Vás bude kontaktovat v co nejkratším čase.

Mezinárodní výstava obráběcích strojů | BEC - BIEMH 2024

Referenční mezinárodní veletrh obráběcích strojů a pokročilé výroby ve Španělsku.
Číst dál
\

Metal Show & TIB 2023

Metal Show & TIB 2023 v Bukurešti - Rumunsko
Číst dál
\

ICE Europe 2023

ICE Europe 2023 (14 - 16 March 2023) Munich, Germany
Číst dál
\

TUBE 2022 - Düsseldorf

TUBE 2022 - Düsseldorf
Číst dál
\

Investice do nových technologií 2021

V posledních letech, jsme investovali významné přostředky do nových technologí. Zvyšujeme tím jak kvalitu tak také objem výroby.
Číst dál
\
© 2021 GSP - High Tech Saws, s.r.o.
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Zásady používání cookies Rozumím