Arrow

Pilové kotouče a nože
výroba a servis

Pilové kotouče a nože - výroba a servis

VHM a HSS drážkovací pilové kotouče

HSS pilové kotouče na kov drážkovací

HSS drážkovací pilové kotouče jsou pilové kotouče určené k řezům do malé hloubky. Tedy přeříznutí tenkých materiálů, nebo k zahloubení drážky. Na rozdíl od dělících pilových kotoučů většinou nemají podbrouřené tělo, protože s obráběným – řezaným materiálem přijdou do kontaktu pouze zuby. Drážkovací pily jsou určeny pro řezy do malé hloubky – např. řezání šroubů, výrobu drážek, odřezávání, atd. Část našeho sortimentu tvoří jemné pily na bižuterii a pily na šperky. Tyto drážkovací pilové kotouče jsou vyráběny z vysoce legované rychlořezné oceli Dmo5 s obsahem wolframu, vanadu a molybdenu. Téměř se nevyrábí z kobaltové oceli Emo5.

Naše HSS drážkovací pily vynikají pevností a jsou vysoce odolné proti prasknutí a únavě materiálu. V nástrojové poradně uvádíme doporučené počty zubů na kotouči a tvary zubů pro řezání hliníkových profilů, ocelových profilů a plného materiálu a doporučené hodnoty pro řezání vůbec. Vyrábíme na zakázku různé unášecí otvory v kotoučích, upínací drážky upínací otvory a otvory na hřídel. HSS drážkovací kotoučové pily můžeme nabídnout i v palcových mírách. Pokud zákazník požaduje snížení koeficientu tření, jak je zvykem spíše u velkých odřezávácích (dělících) pil, můžeme nabídnout povlakované pilové kotouče, pasivované pilové kotouče, pily pokryté TiN, TiAlN, TiCN atd. Všechny pily vyrábíme s libovolným ozubením - hrubé ozubení, polohrubé ozubení i pily jemnozubé.

HSS pilové kotouče na drážkování kovu jsou konstruovány pro středně hluboké řezy. Někdy se také nazývají drážkovací frézy bez bočního vyklizování třísek. V našem sortimentu najdete i drážkovací pily pro plytké řezy– např. řezání hlaviček šroubů. Část našeho sortimentu tvoří jemné kotoučové pily na bižuterii a pily na šperky. U hlubších drážek doporučujeme větší rozteče zubů (řídkozubé pilové kotouče), aby nedocházelo k zahlcování mezizubních prostor třískou. A naopak pro plytké řezy (tenké plechy, hlavičky šroubků atd.) doporučujeme větší počet zubů (hustozubé drážkovací pily), aby byla dodržena minimalistická zásada „alespoň tři zuby v řezu“.

Řezný úhel čela zubu je většinou stanoven normou (DIN, ČSN, GOST), u měkkých materiálů můžeme vytvořit úhel ostřejší (silně pozitivní úhlel čela zubu).  drážkovací pily jsou často používány jako ozubené kotoučové nože k řezání široké škály materiálů – sádry, plastů, folií, kartonů, kůže, textilií, pryže atd. HSS drážkovací kotoučové pily, HSS prořezávací pily,  drážkovačky a ostatní kotoučové pily můžeme nabídnout i v palcových mírách.

Drážkovací pilové kotouče,naleznete i v našem E-Shopu! Podívejte se, zdali nenajdete to co hledáte ZDE!

 

Krátké prezentační video několika VHM a HSS drážkovacích pilových kotoučů


Prezentační video VHM a HSS drážkovacích pilových kotoučů naleznete na kanále youtube, nebo v naší videogalerii.

Na webu uvádíme základní a nejčastější rozměry HSS drážkovacích kotoučů, ale kromě těchto typů pil jsme schopni vyrobit i další provedení pilových kotoučů, kde mohou být odlišné parametry např. průměrem pilového kotouče, upínacím otvorem pilového kotouče, průměrem příruby pilového kotouče, zubovou roztečí a tvarem zubu.

 

Parametry pro drážku na středovém otvoru

Tabulka parametrů středových otvorů s drážkou ke stažení (formát .pdf)

 

Uvedené příklady kotoučových fréz a pil jsou jen částečným přehledem našich výrobních možností. Rádi zareagujeme na možnost vyrábět pro Vás na základě Vaší dokumentace také jiné nástroje, jako jsou např. válcové frézy, kotoučové frézy, frézy půlkruhové vypouklé, frézy půlkruhové vyduté, frézy úhlové jednostranné, frézy úhlové čelní, frézy úhlové oboustranné, atd.

Mezinárodní výstava obráběcích strojů | BEC - BIEMH 2024

Referenční mezinárodní veletrh obráběcích strojů a pokročilé výroby ve Španělsku.
Číst dál
\

Metal Show & TIB 2023

Metal Show & TIB 2023 v Bukurešti - Rumunsko
Číst dál
\

ICE Europe 2023

ICE Europe 2023 (14 - 16 March 2023) Munich, Germany
Číst dál
\

TUBE 2022 - Düsseldorf

TUBE 2022 - Düsseldorf
Číst dál
\

Investice do nových technologií 2021

V posledních letech, jsme investovali významné přostředky do nových technologí. Zvyšujeme tím jak kvalitu tak také objem výroby.
Číst dál
\
© 2021 GSP - High Tech Saws, s.r.o.
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Zásady používání cookies Rozumím