Arrow

Pilové kotouče a nože
výroba a servis

Pilové kotouče a nože - výroba a servis

SK pilové kotouče

Naše firma je exkluzivním zástupcem firmy Kapmann v oblasti SK pilových kotoučů na ocel. Pilové kotouče se slinutými karbidy vždy doporučujeme a upravujeme dle požadavků zákazníka a řezných podmínek. Zaměřujeme se na SK pilové kotouče na oceli, nerezové oceli, ale nabízíme i SK pilové kotouče na řezání neželezných kovů a plechů.

 

Břitové destičky (SK - slinutý karbid, HM - Hartmetall, TC - tungsten carbide) jsou vyráběny technologií spékáním - SLINOVÁNÍM karbidu wolframu a kobaltu (MAX. 10 %, působí jako pojivo) při vysoké teplotě a tlaku. Někdy se přidává i karbid titanu pro zvýšení tvrdosti. Čím je větší procento kobaltu, tím je SK houževnatější, ale méně odolává opotřebení. Břitové destičky se  k tělu nástroje pájí  pájkou složenou z mědi  a stříbra.

 

Pilové kotouče - kvalita GSP High Tech Saws

Kvalitně vytužené tělo SK pilového kotouče  spolu s optimální volbou slinutého karbidu pro řezný plátek zajišťuje vysokou životnost našich SK pil . Podle:

  • různých řezných podmínek,
  • dle chlazení a otáček stroje
  • a podle kvality a rozměrů obrobku

vytvoříme speciální geometrii zubu k optimalizaci řezného výkonu. Sami zákazníkům navrhujeme nejvhodnější počet zubů a případné antifrikční povlakování pil (TiN, TiAlN).

zuby kotouče - ilustrační foto
Ilustrační fotografie zubů pilových kotoučů

Naše SK pilové kotouče jsou charakteristické:

  • svou kvalitou těla pily,
  • kvalitou slinutých karbidů
  • a technologií napájením plátku do lůžka.

 

Krátká ukázka SK pilového kotouče


Prezentační video SK pilového kotouče naleznete na kanále youtube, nebo v naší videogalerii.

 

Jak probíhá výroba sk pilových kotoučů?

Tělo je vyráběno  vyřezáváním pomocí laseru a materiálem těla je  nástrojová ocel  kalená na tvrdost 40 - 45 HRc. Alchymií a přísně střeženým know-how GSP Hight Tech Saws je úprava vnitřního pnutí těla, které by mohlo působit problémy při velmi vysokých otáčkách a zvýšit tak riziko deformací SK pilového kotouče. U SK pil na lehké kovy a plasty vyřezáváme laserem.

Dilatační drážky po obvodu těla a tím toto vnitřní pnutí chráníme proti odstředivým silám, řeznému odporu a zahřívání SK pil.

pilové kotouče - ilustrační foto
Ilustrační fotografie pilových kotoučů

Konce drážek jsou v některých případech vyplněny měděným nýtem, který pomáhá odvádět teplo  a snižuje hlučnost  při řezání. Otvory pro ochlazování na našich SK pilových kotoučích zlepšují chlazení pily a lépe odvádějí třísky z řezné spáry. Výhodou je to, že si PK zachovává svoji tuhost a stabilitu. Snížení hladiny zvuku při řezání i chodu naprázdno (někdy dosahuje až 90 dB) se dosahujeme profilovými prořezy laserem ("ornamenty") a vyfrézovanými soustřednými drážkami. U některých modelů snižujeme hlučnost nalepením ocelové fólie (pomocí viskózního elastického lepidla) na tělo SK okružní pily.  

U některých modelů pilových kotoučů používáme omezovač tloušťky třísky a to především pro ruční posuv. Omezovač chrání břitové destičky proti prudkým nárazům. Přesah ostří nad vrcholem omezovače je v řádu desetin milimetru rozmezí 0,8 - 1,1 mm. Tuto toleranci je třeba dodržovat i při ostření PK (odbrušujeme i omezovač).

 

Chcete se dovědět více o kotoučích a způsobu použití?

Přečtěte si naši nástrojovou poradnu, nebo si ji stáhněte ve formátu pdf k tisku.
Shlédněte prezentační videa kotoučů, nožů a jejich výroby na kanále youtube, nebo v naší videogalerii.

 

Uvedené příklady kotoučových fréz a pil jsou jen částečným přehledem našich výrobních možností. Rádi zareagujeme na možnost vyrábět pro Vás na základě Vaší dokumentace také jiné nástroje, jako jsou např. válcové frézy, kotoučové frézy, frézy půlkruhové vypouklé, frézy půlkruhové vyduté, frézy úhlové jednostranné, frézy úhlové čelní, frézy úhlové oboustranné, atd.

Metal Show & TIB 2023

Metal Show & TIB 2023 v Bukurešti - Rumunsko
Číst dál
\

ICE Europe 2023

ICE Europe 2023 (14 - 16 March 2023) Munich, Germany
Číst dál
\

TUBE 2022 - Düsseldorf

TUBE 2022 - Düsseldorf
Číst dál
\

Investice do nových technologií 2021

V posledních letech, jsme investovali významné přostředky do nových technologí. Zvyšujeme tím jak kvalitu tak také objem výroby.
Číst dál
\

Výroba extrémně tenkých rádiusových fréz

Cílem projektu je zavedení inovační výroby extrémně tenkých radiusových fréz.
Číst dál
\
© 2021 GSP - High Tech Saws, s.r.o.
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Zásady používání cookies Rozumím