GSP - High Tech Saws

Pilové kotouče a nože - výroba a servis


promo video - pilové kotouče GSP Zborovice

GSP
WORLDWIDE

SK a cermetové pilové kotouče na řezání ocelí

Naše firma je exkluzivním zástupcem firmy Kapmann v oblasti SK pilových kotoučů na ocel. Pilové kotouče se slinutými karbidy vždy doporučujeme a upravujeme dle požadavků zákazníka a řezných podmínek. Zaměřujeme se na SK pilové kotouče na oceli, nerezové oceli, ale nabízíme i SK pilové kotouče na řezání neželezných kovů a plechů. Břitové destičky (SK - slinutý karbid, HM - Hartmetall, TC - tungsten carbide) jsou vyráběny technologií spékáním - SLINOVÁNÍM karbidu wolframu a kobaltu (MAX. 10 %, působí jako pojivo) při vysoké teplotě a tlaku. Někdy se přidává i karbid titanu pro zvýšení tvrdosti. Čím je větší procento kobaltu, tím je SK houževnatější ale méně odolává opotřebení. Břitové destičky se  k tělu nástroje pájí  pájkou složenou z mědi  a stříbra.

Kvalitně vytužené tělo SK pilového kotouče spolu s optimální volbou slinutého karbidu pro řezný plátek zajišťuje vysokou životnost našich SK pil. Podle různých řezných podmínek, dle chlazení a otáček stroje a podle kvality a rozměrů obrobku vytvoříme speciální geometrii zubu pro k optimalizaci řezného výkonu. Sami zákazníkům navrhujeme nejvhodnější počet zubů a případné antifrikční povlakování pil (TiN, TiAlN).

Naše SK pilové kotouče jsou charakteristické svou kvalitou těla pily, kvalitou slinutých karbidů a technologií napájením plátku do lůžka.

Tělo je vyráběno  vyřezáváním pomocí laseru a materiálem těla je  nástrojová ocel  kalená na tvrdost 40 - 45 HRc. Alchymií a přísně střeženým knotw - how je úprava vnitřního pnutí těla, které by mohlo působit problémy při vysokých otáčkách a zvýšit riziko deformací SK pilového kotouče. U SK pil na lehké kovy a plasty vyřezáváme laserem Dilatační drážky po obvodu těla a tím toto vnitřní pnutí chráníme proti odstředivým silám, řeznému odporu a zahřívání SK pil.

Konce drážek jsou v některých případech vyplněny měděným nýtem, který pomáhá odvádět teplo  a snižuje hlučnost  při řezání. Otvory pro ochlazování na našich SK pilových kotoučích zlepšují chlazení pily a lépe odvádějí třísky z řezné spáry. Výhodou je to , že si PK zachovává svoji tuhost a stabilitu. Snížení hladiny zvuku při řezání i chodu naprázdno (někdy dosahuje až 90 dB) se dosahujeme profilovými prořezy laserem ("ornamenty") a vyfrézovanými soustřednými drážkami. U některých modelů snižujeme hlučnost nalepením ocelové fólie (pomocí viskózního elastického lepidla) na tělo SK okružní pily.  

U některých modelů pilových kotoučů používáme omezovač tloušťky třísky a to především pro ruční posuv. Omezovač chrání břitové destičky proti prudkým nárazům. Přesah ostří nad vrcholem omezovače je v řádu desetin milimetru. rozmezí 0,8 - 1,1 mm. Tuto toleranci je třeba dodržovat i při ostření PK (odbrušujeme i omezovač).

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Czech Republic
Hlavní 438, Zborovice, 768 32

Tel.: +420 573 369 286

Email:

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM