GSP - High Tech Saws

Pilové kotouče a nože - výroba a servis


promo video - pilové kotouče GSP Zborovice

GSP
WORLDWIDE

SK a cermetové pilové kotouče na řezání ocelí

Naše firma je exkluzivním zástupcem firmy Kapmann v oblasti SK pilových kotoučů na ocel. Pilové kotouče se slinutými karbidy vždy doporučujeme a upravujeme dle požadavků zákazníka a řezných podmínek. Zaměřujeme se na SK pilové kotouče na oceli, nerezové oceli, ale nabízíme i SK pilové kotouče na řezání neželezných kovů a plechů. Břitové destičky (SK - slinutý karbid, HM - Hartmetall, TC - tungsten carbide) jsou vyráběny technologií spékáním - SLINOVÁNÍM karbidu wolframu a kobaltu (MAX. 10 %, působí jako pojivo) při vysoké teplotě a tlaku. Někdy se přidává i karbid titanu pro zvýšení tvrdosti. Čím je větší procento kobaltu, tím je SK houževnatější ale méně odolává opotřebení. Břitové destičky se  k tělu nástroje pájí  pájkou složenou z mědi  a stříbra.

Kvalitně vytužené tělo SK pilového kotouče spolu s optimální volbou slinutého karbidu pro řezný plátek zajišťuje vysokou životnost našich SK pil. Podle různých řezných podmínek, dle chlazení a otáček stroje a podle kvality a rozměrů obrobku vytvoříme speciální geometrii zubu pro k optimalizaci řezného výkonu. Sami zákazníkům navrhujeme nejvhodnější počet zubů a případné antifrikční povlakování pil (TiN, TiAlN).

Naše SK pilové kotouče jsou charakteristické svou kvalitou těla pily, kvalitou slinutých karbidů a technologií napájením plátku do lůžka.

Tělo je vyráběno  vyřezáváním pomocí laseru a materiálem těla je  nástrojová ocel  kalená na tvrdost 40 - 45 HRc. Alchymií a přísně střeženým knotw - how je úprava vnitřního pnutí těla, které by mohlo působit problémy při vysokých otáčkách a zvýšit riziko deformací SK pilového kotouče. U SK pil na lehké kovy a plasty vyřezáváme laserem Dilatační drážky po obvodu těla a tím toto vnitřní pnutí chráníme proti odstředivým silám, řeznému odporu a zahřívání SK pil.

Konce drážek jsou v některých případech vyplněny měděným nýtem, který pomáhá odvádět teplo  a snižuje hlučnost  při řezání. Otvory pro ochlazování na našich SK pilových kotoučích zlepšují chlazení pily a lépe odvádějí třísky z řezné spáry. Výhodou je to , že si PK zachovává svoji tuhost a stabilitu. Snížení hladiny zvuku při řezání i chodu naprázdno (někdy dosahuje až 90 dB) se dosahujeme profilovými prořezy laserem ("ornamenty") a vyfrézovanými soustřednými drážkami. U některých modelů snižujeme hlučnost nalepením ocelové fólie (pomocí viskózního elastického lepidla) na tělo SK okružní pily.  

U některých modelů pilových kotoučů používáme omezovač tloušťky třísky a to především pro ruční posuv. Omezovač chrání břitové destičky proti prudkým nárazům. Přesah ostří nad vrcholem omezovače je v řádu desetin milimetru. rozmezí 0,8 - 1,1 mm. Tuto toleranci je třeba dodržovat i při ostření PK (odbrušujeme i omezovač).

AKTUÁLNĚ
Výroba rádlovacích nástrojů pro hliníkové slitiny

Výroba rádlovacích nástrojů pro hliníkové slitiny je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je zavedení inovační výroby rádlovacích koleček.

Výroba extrémně tenkých rádiusových fréz

Cílem projektu je zavedení inovační výroby extrémně tenkých radiusových fréz.

Nové ostřící kapacity pro ozubení pilových kotoučů

Cílem projektu je vybudování nových ostřících kapacit pro ozubení pilových kotoučů.

Archiv novinek

Czech Republic
Hlavní 438, Zborovice, 768 32

Tel.: +420 573 369 286

Email:

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM